dle 9.7 8DLE
 

Про нас "Стародавній Володимир"

Державний історико-культурний заповідник
«Стародавній Володимир»


Режим роботи: щоденно з 8.00 до 17.15 год.
(в п'ятницю з 8.00 до 16.00 год.),
крім вихідних та святкових днів.



Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир" є культурно-просвітницьким, науково-дослідним закладом, що займається науковими дослідженнями, охороною пам’яток, та популяризацією культурної спадщини. Заповідник розпочав свою діяльність у 2003 році. Виготовлений генеральний план розвитку заповідника. При безпосередній участі наукових співробітників видано 3 книги з історії міста та Волинського краю.
Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир" у місті Володимирі-Волинському налічує 8 пам'яток національного та 19 пам’яток місцевого значення. До числа унікальних об'єктів культурної спадщини, що становлять серцевину заповідника, належать: Городище (земляні вали) - пам'ятка археології Х-ХІV ст., комплекс Успенського собору - пам'ятка архітектури 1156-1160 рр. До якого належать будинок з дзвіницею - пам'ятка архітектури 1494 р., та стіни з ворітьми - пам'ятки архітектури ХУІ-ХУІІІ ст., костел Іоакима і Анни - пам'ятка архітектури 1752 р., Собор Різдва Христового (колишній костел Послання Апостолів) - пам'ятка архітектури 1718-1755 рр., Василівська церква - пам'ятка архітектури ХІІІ- поч. ХІУ ст., Миколаївська церква - пам'ятка архітектури 1780 р. Основним своїм завданням ДІКЗ «Стародавній Володимир» ставить проведення стаціонарних археологічних досліджень дитинця, музеєфікацію відкритих об’єктів від VI ст. н.е. до XVII ст. та відтворення укріплень і забудови замку XII – XVI ст.ст. з метою відновлення історичного середовища середньовічного Володимира.
Володимир-Волинський є місцем наукових археологічних досліджень не одного покоління істориків та дослідників різних країн. Археологічні розкопки на території міста проводились з кінця XIX ст., головним чином досліджувались пам’ятки архітектури. Важливі дані в галузі археології та історичній топографії були зібрані вченими ХІХ-ХХст В.Антоновичем, А. Праховим, М. Теодоровичем, О. Левицьким, О. Цинкаловським та археологами П.Раппопортом, М. Малевською, Н. Каргером, Г. Пєсковою, М. Кучинком, С. Терським, О.Златогорським, С.Панишком.
Особливістю заповідника є те, що він розміщений у середовищі функціонуючого міста, що передбачає наявність зон із різним режимом охорони: історичний ареал міста, зона охорони археологічного культурного шару, зона регулювання забудови. Розроблено цілу низку екскурсійних маршрутів, які включають не тільки територію заповідника, але і місто в цілому та його околиці. Володимир-Волинський - місто з тисячолітньою історією, відоме з часів становлення державності Київської Русі. Воно є носієм імені одного з засновників давньоукраїнської держави – князя Володимира Святославовича. 1988 року місто відзначило 1000-ліття з часу першої згадки, але за радянської доби усі спроби створити заповідник не знаходили підтримки в органах влади. За роки незалежності ситуація кардинально змінилась на користь літописного Володимира: закрите для зарубіжних гостей місто стало візиткою Української держави на кордоні Євросоюзу.
Із квітня 2010 року на території дитинця працює експедиція ДП «Волинські старожитності». Під керівництвом кандидата історичних наук Сергія Панишка археологами були відкриті унікальні знахідки: наконечники арбалетних стріл, князівські булли, пізньосередньовічні монети, фрагменти візантійської та золотоординської кераміки, половинка давньоруського хреста-енколпіона ХІІ – ХІІІ століть, бойовий ніж завдовжки у 37 см, середньовічні жорна.
Та найвагомішою знахідкою науковців є кам’яні фундаменти (майже чотириметрової глибини) і залишки самої стіни (заввишки у метр) однієї з веж замку польського короля Казимира Великого спорудженого у другій половині ХІVст. Залишки фортифікаційної споруди необхідно зберегти від руйнування, ґрунтовно дослідити, музеєфікувати і перетворити в об’єкт туристичного показу. На основі знайдених матеріалів планується створити музей археології з метою подальшого вивчення та систематизації знахідок.


Наші контакти:
Волинська обл.,
м. Володимир-Волинський,
вул. Ковельська,29, а/с 31
Тел/факс (03342) 3-89-89
Е-mail:v.v.zapovidnyk@gmail.com

Хмарка тегів

Архів новин

Березень 2024 (1)
Лютий 2024 (4)
Січень 2024 (3)
Грудень 2023 (3)
Листопад 2023 (4)
Жовтень 2023 (4)
^